Staré kotle je třeba vyměnit, aneb kotlíkové dotace

10.07.2019 16:15

Staré kotle je třeba vyměnit, aneb kotlíkové dotace

Vážení občané Mikroregionu Litomyšlsko. Zamyslete se nad tím, zda doma netopíte ve vašich domech starým kotlem, který by bylo dobré vyměnit. Svět přeje připraveným. Už teď v létě myslete na zimu. Pardubický kraj chystá 5. vyzvu na kotlíkové dotace.

 Kotlíkové dotace jsou určeny pro fyzické osoby - vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje. Cílem dotace, kterou poskytuje Evropská unie prostřednictvím operačního programu Životní prostředí, je výměna starého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový, ekologický zdroj vytápění.  

Krajskou administrací ve všech čtyřech výzvách prošlo již více než tři tisíce žadatelů s celkovou schválenou částkou přes 360 milionů korun. Mohlo by se zdát, že zájem o tyto dotace polevuje, neboť prostředky nedávno ukončené 4. výzvy nebyly rozebrány během několika dnů, jako tomu bylo ve výzvách předchozích, ale až po 4 měsících. Velká část občanů, kteří měli nejstarší kotle, už dotace využila. I nadále je však mnoho domů vytápěno starými kotli, jejichž provozování bude od 1. září 2022 zakázáno.

V 5. výzvě bude podpora poskytována na pořízení nových automatických kotlů na biomasu, kotlů na kusové dřevo s ručním přikládáním, kondenzačních plynových kotlů a tepelných čerpadel. Podpořena může být pouze výměna starého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním emisní třídy 1., 2. a bez určení třídy.

 Pardubický kraj plánuje vyhlásit 5. výzvu pro fyzické osoby v září 2019, příjem žádostí poté zahájit v říjnu 2019. Tato 5. výzva bude již poslední v rámci programového období 2014 - 2020. Celková částka k rozdělení pro náš kraj bude převyšovat 170 mil. Kč.

Bližší informace ke kotlíkovým dotacím lze nalézt na webu Pardubického kraje https://www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace, včetně kontaktů na pracovníky z odboru rozvoje Pardubického kraje, pro zodpovězení jakýkoliv dotazů ohledně čerpání kotlíkových dotací.

                           Mgr. Hana Štěpánová, místopředsedkyně Mikroregionu Litomyšlsko


Rychlý kontakt

Obec Dolní Újezd
Dolní Újezd 281
569 61 Dolní Újezd

IČ: 00276596
DIČ: CZ00276596
Datová schránka: j4abqyf

Tel.: +420 461 632 821
        +420 461 632 822
E-mail:
(faktury zasílat pouze na tuto
adresu)

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

© 2019, Obec Dolní Újezd – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑