Aktuality

Hlášení obecního rozhlasu 29.9.2022

 

MUDR. KOPECKÁ OZNAMUJE, ŽE V PÁTEK 30. ZÁŘÍ NEORDINUJE
Akutní stavy ošetří MUDr. Marcel Mareš v Sebranicích /Lubné/
po telefonické domluvě, v době od 7,30 hod do 11,30 hod
telefon : 603 701 208

 

U PŘÍLEŽITOSTI VÝROČÍ 30 LET FARNÍ CHARITY DOLNÍ ÚJEZD A 20 LET OD OTEVŘENÍ DOMU S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU VÁS SRDEČNĚ ZVEME NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. AKCE PROBĚHNE TENTO PÁTEK 30. ZÁŘÍ OD 13 HODIN V DOMĚ S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU.

 

TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE TUTO NEDĚLI 2. ŘÍJNA NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SEHRAJÍ SVÁ UKTKÁNÍ:

VE 12,30 HODIN      DOROST – Heřmanův Městec

V 15,00 HODIN        MUŽI A – Zámrsk

Hlášení obecního rozhlasu 22.9.2022

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK OZNAMUJE, ŽE V TERMÍNU OD 26. DO 30. ZÁŘÍ BUDE JEHO ORDINACE UZAVŘENA. PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ V ORDINACI V SEBRANICÍCH NEBO LUBNÉ.

 

VÝDEJNA LÉKŮ  V BUDOVĚ ZDRAVOTNÍHO STŘEDISKA BUDE V ÚTERÝ 27. ZÁŘÍ A VE ČTVRTEK 29. ZÁŘÍ Z DŮVODU DOVOLENÉ UZAVŘENA.

 

PRODEJCE DRŮBEŽE PANÍ BROMOVÁ ZE SEČE U CHRUDIMI BUDE TUTO SOBOTU 24. ZÁŘÍ OD 13:45 NA PARKOVIŠTI PŘED NÁKUPNÍM STŘEDISKEM PRODÁVAT KUŘICE RŮZNÝCH BAREV V CENĚ 185 AŽ 245 KORUN DLE STÁŘÍ KUŘIC

 

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE TUTO NEDĚLI 25. ZÁŘÍ NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SEHRAJÍ SVÁ UTKÁNÍ :

V   9,30    Starší žáci  –  FC Jiskra 2008
V 11,30  Mladší žáci  –  FC Jiskra 2008

30. 9. 2022 - Farní charitě Dolní Újezd zve na Den otevřených dveří

v Domě s pečovatelskou službou, u příležitosti výročí 30 let Farní charity Dolní Újezd a 20 let od otevření Domu s pečovatelskou službou

Hlášení obecního rozhlasu 19.9.2022

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE DNES PROBĚHNE OD 18:00 HODIN V  ZASEDACÍ MÍSTNOSTI DOMU S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU VEŘEJNÉ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE DOLNÍ ÚJEZD.

 

DÁLE UPOZORŇUJEME, ŽE KNIHOVNA V BUDOVĚ OBECNÍHO ÚŘADU BUDE Z DŮVODU NEMOCI DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA. KNIHY JE MOŽNÉ VRACET VHAZOVÁNÍM DO BIBLIOBOXU.

28. 9. 2022 - Sportovní den pomoci pro Radovana a Honzíka

Můžete těšit na oblíbené kolo štěstí, malování na obličej, velice bohatou tombolu a také proběhne dražba. Již nyní je možné přispívat na transparentní účet chlapců č. 310628039/0300.

Byla spuštěna ONLINE REGISTRACE PRO OBĚ TRASY - https://k2mechatronics.com/run/, není podmínkou běžet, ale zúčastnit se:-) PRVNÍCH 100 REGISTRACÍ ZÍSKÁ U VSTUPU DÁREK, neváhej a registruj se...

Česká pošta, pobočka Dolní Újezd, upozorňuje na změnu provozní doby:
v pondělí 12.9.2022, otevřeno bude pouze dopoledne,
v čase od 10:00 do 12:00 hodin.

10. 9. 2022 - 100 let fotbalu v Dolním Újezdě

bohatý program od 12 hodin, doprovodný program, skákací hrad, vstupné dobrovolné, srdečně zveme členy TJ Sokol, fanoušky i širokou veřejnost...

Hlášení obecního rozhlasu 8.9.2022

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD ZVE VŠECHNY SVÉ ČLENY, FANOUŠKY I PŘÍZNIVCE FOTBALU NA OSLAVU 100 LET FOTBALU V DOLNÍM ÚJEZDĚ.  AKCE PROBĚHNE NA HŘIŠTI V BOŘKOVĚ TUTO SOBOTU 10.ZÁŘÍ OD 12 HODIN. JE ZAJIŠTĚNO BOHATÉ OBČERSTVENÍ A DOPROVODNÝ PROGRAM.

 

DÁLE VÁS SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, ZVE TENTO PÁTEK 9. ZÁŘÍ NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SEHRAJÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽI A S MUŽSTVEM LUŽE.
ZAČÁTEK UTKÁNÍ JE POSUNUT NA 17 HODIN.
V SOBOTU 10. ZÁŘÍ SE OD 12 HODIN USKUTEČNÍ TURNAJ PŘÍPARVEK.
V NEDĚLI 11. ZÁŘÍ SEHRAJÍ SVÁ UTKÁNÍ STARŠÍ A MLADŠÍ ŽÁCI S TÝMY ŽAMBERK.
ZAČÁTKY UTKÁNÍ JSOU V 9,30 A 11,30 HODIN.


SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 10.ZÁŘÍ OD 20 HODIN DO LETNÍHO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA TRADIČNÍ VINOBRANÍ. K POSLECHU A TANCI ZAHRAJE SKUPINA MIX, OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

 

MOBILNÍ HOSPICOVÁ PÉČE BÍLÁ HOLUBICE VÁS ZVE TUTO SOBOTU 10. ZÁŘÍ OD 14 HODIN NA PARKOVIŠTÉ U DOMÁCÍHO HOSPICE NA SETKÁNÍ PO DVOU LETECH SVÉ ČINNOSTI.

 

SPRÁVA A UDRŽBA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE UPOZORŇUJE,  ŽE OD 12.ZÁŘÍ BUDE POKRAČOVAT OPRAVA KOMUNIKACE VE SMĚRU DOLNÍ ÚJEZD – POHODLÍ. Z TOHOTO DŮVODU JE ZDE TŘEBA POČÍTAT S ČÁSTEČNÝM OMEZENÍM PROVOZU.

Hlášení obecního rozhlasu  1.9.2022

 

ČEZ DISTRIBUCE OZNAMUJE, ŽE BUDE V PÁTEK 2. ZÁŘÍ OD 9 DO 13 HODIN V MÍSTNÍ ČÁSTI SÍDLIŠTĚ BOŘKOV Z DŮVODU ÚDRŽBY PŘERUŠENA DODÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE TUTO SOBOTU 3. ZÁŘÍ OD 17 HODIN NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SEHRAJÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽI B S MUŽSTVEM JEVÍČKO.

 

KULTURNÍ KOMISE OBCE DOLNÍ ÚJEZD A SKAUTSKÉ STŘEDISKO DOLNÍ ÚJEZD ZVOU SRDEČNĚ DĚTI, RODIČE I PRARODIČE TUTO NEDĚLI  4. ZÁŘÍ OD 14 HODIN K SOKOLOVNĚ NA TRADIČNÍ JÍZDU ZRUČNOSTI A KULIČKYÁDU. PREZENTACE ZÁVODNÍKŮ PROBĚHNE OD 13:30 DO 14 HODIN, PRO DĚTI BUDE PŘIPRAVEN BOHATÝ PROGRAM.

Hlášení obecního rozhlasu  30.8.2022

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK OZNAMUJE, ŽE VE ČTVRTEK 1. ZÁŘÍ BUDE Z DŮVODU DOVOLENÉ JEHO ORDINACE UZAVŘENA. PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOHODĚ ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ V SEBRANICÍCH.

 

ČEZ DISTRIBUCE OZNAMUJE, ŽE BUDE Z DŮVODU ÚDRŽBY V PÁTEK 2. ZÁŘÍ OD 9 DO 13 HODIN V MÍSTNÍ ČÁSTI SÍDLIŠTĚ BOŘKOV  PŘERUŠENA DODÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE.

 

Informace k jízdním řádům linkové autobusové dopravy

S koncem prázdninového provozu a s přetrvávajícím nedostatkem řidičů dochází od 1.9. k omezení některých autobusových spojů (nejedná se o žádný spoj projíždějící Dolním Újezdem). Seznam zrušených linek naleznete na webu obce v oddíle novinky.

Aktuální jízdní řády budou vylepeny na zastávkách a budou k dispozici na webových aplikacích, které vyhledávají dopravní spojení.

Hlášení obecního rozhlasu  25.8.2022

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TENTO PÁTEK 26. SRPNA DO AREÁLU KOUPALIŠTĚ NA LETNÍ KINO. OD 20,30 HODIN SE BUDE PROMÍTAT FILM „ZÁTOPEK“. JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI, VSTUPNÉ ZDARMA, OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO.

 

TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE TUTO SOBOTU 27. SRPNA NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SE OD 14,30 ODEHRAJE ZÁPAS DOROST - HOLICE A OD 17,00 MUŽI A - SVITAVY B.

 

MYKOLOGICKÝ KLUB DOLNÍ ÚJEZD POŘÁDÁ KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 16:30 HODIN V ALTÁNU U RESTAURACE NA ROVINCE HOUBAŘSKOU PORADNU. RÁDI VÁM POMOHOU S URČENÍM DONESENÝCH VZORKŮ.

26. 8. 2022 - Letní kino - ZÁTOPEK

Tento pátek 26.8. od 20:30 hodin v areálu koupaliště 
promítneme film ZÁTOPEK. 

Jste srdečně zváni, občerstvení zajištěno.

Rekonstrukce kanalizační stoky Bořkov - NOVÉ INFORMACE OD ZHOTOVITELE !

 

POSLEDNÍ INFO: V pondělí práce v křižovatce nezačnou, z důvodu nepříznivého počasí...

Dle aktuálních informací od zhotovitele došlo ke změně v harmonogramu prací. Nyní probíhají práce na sídlišti Bořkov v ulici před bytovkou č.p. 446 a v tomto místě zůstane ulice neprůjezdná již dnes. 

Od pondělí 22. srpna, pravděpodobně do úterý 23.srpna, dojde k již avizovanému znepřístupnění přilehlé křižovatky a tím i celé slepé ulice u bytovek. Prosíme obyvatele dotčených domů, aby si svá auta přeparkovali, pokud budou potřebovat vyjet. Děkujeme za pochopení.

Hlášení obecního rozhlasu  17.8.2022

 

VE ČTVRTEK 18. SRPNA BUDE PROBÍHAT NA SÍDLIŠTI BOŘKOV REKONSTRUKCE KANALIZAČNÍ STOKY A BUDE ZCELA UZAVŘENA KŘIŽOVATKA A VJEZD DO SLEPÉ ULICE U BYTOVEK. DOTČENÉ DOMÁCNOSTI BYLY INFORMOVÁNY.

 

PROVOZOVATEL KOUPALIŠTĚ T.J. SOKOL DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE DNES A V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ I V DALŠÍ DNY BUDE VEČERNÍ KOUPÁNÍ V ČASE OD 19:30 DO 22 HODIN. OBČERSTVENÍ JE ZAJIŠTĚNO.

 

PŘÁTELÉ DOBRÉ HUDBY A ZASTUPITELSTVO OBCE DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVOU NA 29. ROČNÍK ÚJEZDSKÉHO BABÍHO LÉTA. JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI V PÁTEK 19. SRPNA OD 19 HODIN A V SOBOTU 20. SRPNA OD 13 HODIN DO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM

 

TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE
TUTO NEDĚLI 21. SRPNA OD 17 HODIN NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA NA MISTROVSKÉ UTKÁNÍ 

MUŽI B – Bystré

 

Během úterý 16.srpna se otevře zrekonstruovaný úsek silnice od  křižovatky na Jiříkov po křižovatku u hasičské zbrojnice, místo bude průjezdné s opatrností s ohledem na probíhající dokončovací práce.

Od středy 17.srpna bude úsek od zdravotního střediska po křižovatku u hasičárny obousměrně průjezdný jedním jízdním pruhem a provoz bude řízen semafory.

Dle informací od zhotovitele od středy 17. srpna dojde k přesunutí autobusové zastávky Dolní Újezd pošta, pro oba směry, na silnici za základní školou – u školní jídelny. Místo bude označeno dopravními značkami.

Vzhledem k předpokládanému zvýšenému provozu na silnici za sídlištěm U trojice bude také zde provoz řízen semafory.

Hlášení obecního rozhlasu  15.8.2022

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD INFORMUJE K PRŮBĚHU REKONSTRUKCE STŘEDU OBCE:

  • Během úterý 16.srpna se otevře zrekonstruovaný úsek silnice od  křižovatky na Jiříkov po křižovatku u hasičské zbrojnice, místo bude průjezdné s opatrností s ohledem na probíhající dokončovací práce.
  • Od středy 17.srpna bude úsek od zdravotního střediska po křižovatku u hasičárny obousměrně průjezdný jedním jízdním pruhem a provoz bude řízen semafory.
  • Dle informací od zhotovitele od středy 17. srpna dojde k přesunutí autobusové zastávky Dolní Újezd pošta, pro oba směry, na silnici za základní školou – u školní jídelny. Místo bude označeno dopravními značkami.
  • Vzhledem k předpokládanému zvýšenému provozu na silnici za sídlištěm U trojice bude také zde provoz řízen semafory.

PŘÁTELÉ DOBRÉ HUDBY A ZASTUPITELSTVO OBCE DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVOU NA 29. ROČNÍK ÚJEZDSKÉHO BABÍHO LÉTA. JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI V PÁTEK 19. SRPNA OD 19 HODIN A V SOBOTU 20. SRPNA OD 13 HODIN DO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM

 

Hlášení obecního rozhlasu  11.8.2022

 

ZUBNÍ LÉKAŘKA DOKTORKA BIDMONOVÁ PŘIPOMÍNÁ, ŽE JEJÍ ORDINACE BUDE OD PONDĚLÍ 15.SRPNA OPĚT OTEVŘENA.  ORDINAČNÍ DOBA BUDE PONDĚLÍ AŽ ČTVRTEK, VŽDY OD 7:30 DO 13:30 HODIN, PRO BOLESTIVÉ PŘÍPADY JE VYHRAZENA DOBA OD 8:30 DO 9:30 HODIN.

 

PRODEJCE DRŮBEŽE BROMOVÁ ZE SEČE U CHRUDIMI BUDE TUTO SOBOTU 13. SRPNA, OD 13:45 HODIN NA PARKOVIŠTI U NÁKUPNÍHO STŘEDISKA, PRODÁVAT KUŘICE RŮZNÝCH BAREV, V CENĚ 185 AŽ 245 KORUN ZA KUS, DLE STÁŘÍ KUŘIC.

  

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 13.SRPNA DO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA 2. ITALSKOU NOC, ZAHRAJE DJ  OSKARSAX, ZAČÁTEK VE 20:00 HODIN, OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO.

 

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE TUTO NEDĚLI 14.SRPNA OD 17 HODIN NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE MUŽI A SEHRAJÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ S MUŽSTVEM FC JISKRA 2008.

 

MYKOLOGICKÝ KLUB DOLNÍ ÚJEZD POŘÁDÁ KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 16:30 HODIN V ALTÁNU U RESTAURACE NA ROVINCE HOUBAŘSKOU PORADNU. RÁDI VÁM POMOHOU S URČENÍM DONESENÝCH VZORKŮ. 

 

DOVOLENÉ A OMEZENÝ PROVOZ:

--------------------------

Výdejna léků

V týdnu od 8.8. do 12.8. bude výdejna léků v Dolním Újezdu z provozních důvodů zavřena.

-----------------------------

ČESKÁ POŠTA pobočka Dolní Újezd - provoz v srpnu

pondělí - pátek:      8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00  hodin

-----------------------------

 

OBECNÍ ÚŘAD - úřední hodiny o prázdninách


pondělí + středa:   7:30-11:30   12:30-16 hodin

Mimo tyto úřední hodiny si návštěvu domluvte předem telefonicky (tel.č. 461 632 822, 461 632 821)

-----------------------------

KNIHOVNA - prázdninový provoz

pondělí:                      zavřeno

úterý + čtvrtek:           8-11:30   12:30-16 hodin

-----------------------------

 

Hlášení odstávky ČEZ na sídlišti Bořkov

 -------------------------------------------------------------------------------------

Plánovaná odstávka 23.8.2022 od 7:30 do 14:30 hod.

zahrnuje tyto lokality:
Dolní Újezd č.p. 481-488, 543-550

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Plánovaná odstávka 23.8.2022 od 8 do 16 hodin

zahrnuje tyto lokality:
Dolní Újezd č.p. 272, 432-436, 438, 439, 440

 

Novinky ze zubní ordinace

Od 15.8.2022 začne opět paní doktorka Bidmonová ordinovat v zubní ordinaci v Dolním Újezdě.

Ordinační doba:

Pro akutní bolestivé pacienty bude mít vyhrazenou dobu 8:30-9:30 hodin, mimo tuto dobu pouze pro objednané, vždy je lepší si zavolat a objednat se, telefon je stále stejný: 461 631 126.

PONDĚLÍ            7:30-13:30
ÚTERÝ                7:30-13:30
STŘEDA              7:30-13:30
ČTVRTEK            7:30-13:30

Od úterý 9.8. začnou práce na finálním asfaltování vyfrézovaného úseku od křižovatky na Jiříkov po křižovatku u hasičské zbrojnice.
Z tohoto důvodu bude od zítřejších odpoledních hodin až do 15.8. tento úsek ZCELA UZAVŘEN.

Průjezd křižovatkou u hasičské zbrojnice bude s opatrností a s ohledem na probíhající práce možný pouze ve směru k obchodnímu domu nebo areálu ZD a v opačném směru dolů k Pražskému mostu.

Hlášení obecního rozhlasu 4.8.2022

OBEC DOLNÍ ÚJEZD VÁS SRDEČNĚ ZVE TENTO PÁTEK 5. SRPNA DO AREÁLU KOUPALIŠTĚ NA LETNÍ KINO. OD 20 HODIN 45 MINUT SE BUDE PROMÍTAT FILM „KURZ MANŽELSKÉ TOUHY“. VSTUP ZDARMA OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

PROVOZOVATEL KOUPALIŠTĚ T.J. SOKOL DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ JE VEČERNÍ KOUPÁNÍ OTEVŘENO KAŽDÝ DEN A TO V ČASE OD 19:30 DO 22 HODIN, OBČERSTVENÍ JE ZAJIŠTĚNO.

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ ZVE TUTO NEDĚLI 7. SRPNA OD 17 HODIN NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SEHRAJÍ SVŮJ ZÁPAS MUŽI S TÝMEM LIBCHAVY. 

VÝDEJNA LÉKŮ VE ZDRAVOTNÍM STŘEDISKU UPOZORŇUJE, ŽE BUDE V TÝDNU OD 8. DO 12.SRPNA Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ ZAVŘENO.

13. 8. 2022 - Italská noc II

od 20 hodin v hasičském areálu, hraje DJ OSKARSAX

                                      

Hlášení obecního rozhlasu 2.8.2022

 

VHOS, PROVOZOVATEL VODOVODU UPOZORŇUJE, ŽE ZÍTRA 3. SRPNA V DOBĚ OD 8 DO 14 HODIN NEPOTEČE VODA V DOLNÍ ČÁSTI SÍDLIŠTĚ BOŘKOV, OD Č.P. 496 DOLŮ A V DOLNÍ ULICI, Z DŮVODU PŘIPOJOVACÍCH PRACÍ NA VODOVODU.

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD VÁS SRDEČNĚ ZVE TENTO PÁTEK 5. SRPNA DO AREÁLU KOUPALIŠTĚ NA LETNÍ KINO. OD 21 HODIN SE BUDE PROMÍTAT FILM „KURZ MANŽELSKÉ TOUHY“. VSTUP ZDARMA OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

 

ČESKÁ POŠTA, POBOČKA DOLNÍ ÚJEZD, OZNAMUJE, ŽE V SRPNU BUDE PROVOZNÍ DOBA:  PONDĚLÍ – PÁTEK  OD 8 DO 12 HODIN  A ODPOLEDNE OD 13 DO 16 HODIN.

  

UPOZORŇUJEME, ŽE VE STŘEDU 3. SRPNA OD 8 HODIN SE BUDOU, NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ HYGIENY, Z DŮVODU VÝSKYTU VČELÍHO MORU, PÁLIT VČELÍ ÚLY NA POLI ZA PAZUCHOU.

Novinky ze zubní ordinace

Od 15.8.2022 začne opět paní doktorka Bidmonová ordinovat v zubní ordinaci v Dolním Újezdě.

21.7.-12.8. bude ordinace uzavřená, proběhne servis přístrojů

1.-3.8. bude možné v době od 8:00 do 12:00 volat a objednávat se, telefon je stále stejný: 461 631 126.

Ordinační doba od 15.8.2022:
Pro akutní bolestivé pacienty bude mít vyhrazenou dobu 8:30-9:30 hodin, mimo tuto dobu pouze pro objednané, vždy je lepší si zavolat.

PONDĚLÍ            7:30-13:30
ÚTERÝ                7:30-13:30
STŘEDA              7:30-13:30
ČTVRTEK            7:30-13:30

Hlášení obecního rozhlasu 28.7.2022

 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 30. ČERVENCE OD 20 HODIN DO LETNÍHO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA LETNÍ ZÁBAVU. K POSLECHU A TANCI ZAHRAJE DJ ALÍK, OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

PRODEJCE DRŮBEŽE BROMOVÁ ZE SEČE U CHRUDIMI BUDE TUTO SOBOTU 30. ČERVENCE, OD 13:45 HODIN NA PARKOVIŠTI U NÁKUPNÍHO STŘEDISKA, PRODÁVAT KUŘICE RŮZNÝCH BAREV, V CENĚ 185 AŽ 245 KORUN ZA KUS, DLE STÁŘÍ KUŘIC.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, VÁS ZVE v neděli 31. července OD 18 HODIN NA FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE SE ODEHRAJE 2. KOLO POHÁRU HEJTMANA A SVŮJ ZÁPAS ODEHRAJÍ MUŽI A S MUŽSTVEM JABLONNÉ NAD ORLICÍ.

 

MYKOLOGICKÝ KLUB DOLNÍ ÚJEZD POŘÁDÁ KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 16:30 HODIN V ALTÁNU U RESTAURACE NA ROVINCE HOUBAŘSKOU PORADNU. RÁDI VÁM POMOHOU S URČENÍM DONESENÝCH VZORKŮ. 

Od čtvrtka 28.7.2022 bude provoz v úseku od hasičské zbrojnice po odbočku u jídelny ZD sveden do jednoho jízdního pruhu a bude řízen semafory.

19. 8. 2022 - ÚJEZDSKÉ BABÍ LÉTO

19. a 20.8.2022 v přírodním areálu za koupalištěm

Hlášení obecního rozhlasu 21.7.2022

 

DĚTSKÁ LÉKAŘKA DOKTORKA KOPECKÁ OZNAMUJE, ŽE V OBDOBÍ OD 28. ČERVENCE DO 5. SRPNA  Z DŮVODU DOVOLENÉ NEORDINUJE.

AKUTNÍ STAVY OŠETŘÍ PO TELEFONICKÉ DOHODĚ DOKTOR MAREŠ  V SEBRANICÍCH.

 

TUTO SOBOTU 23. ČERVENCE  SE OD 12 HODIN NA HŘIŠTI V BOŘKOVĚ ODEHRAJE JIŽ 13. ROČNÍK MEMORIÁLU BOHOUŠE NOVÁČKA,  OBČERSTVENÍ JE ZAJIŠTĚNO.

 

PROVOZOVATEL KOUPALIŠTĚ T.J. SOKOL DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ BUDE VEČERNÍ KOUPÁNÍ KAŽDÝ DEN V ČASE OD 19:30 DO 22 HODIN. OBČERSTVENÍ JE ZAJIŠTĚNO.

 

Hostinec U Řeky Vás zve na RYBÍ HODY ve dnech 23. – 24. 7. 2022   (sobota 11.00 – neděle 16.00). 
Rezervujte si své místo u stolu na čísle 603 287 875 na emailu info@hostinecureky.cz, nebo osobně v hospodě. 

Od úterý 19.7. začnou stavební práce v prostoru u budovy zdravotního střediska – budování opěrné zdi + následně posun části hřbitovní zdi.

Z tohoto důvodu bude provoz v tomto úseku sveden do jednoho jízdního pruhu a doprava bude řízena semafory.

Hlášení obecního rozhlasu 14.7.2022

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK UPOZORŇUJE, ŽE V TERMÍNU OD 18. DO 29. ČERVENCE BUDE ORDINACE UZAVŘENA. PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ V ORDINACI V SEBRANICÍCH NEBO LUBNÉ.

 

DÁLE V TERMÍNU OD 18. DO 29.ČERVENCE, BUDE VÝDEJNA LÉKŮ V DOLNÍM ÚJEZDĚ OTEVŘENA POUZE V PONDĚLÍ, VE STŘEDU A V PÁTEK OD 7.45 HODIN DO 12.45 HODIN.

 

PROVOZOVATEL VODOVODU VHOS MORAVSKÁ TŘEBOVÁ UPOZORŇUJE, ŽE V PÁTEK 15. ČERVENCE V ČASE OD 8 DO 12 HODIN, BUDE Z DŮVODU OPRAVY UZAVŘEN VODOVOD PO PRAVÉ STRANĚ SILNICE OD HŘBITOVA PO KONEC OBCE SMĚR DESNÁ, A PO PRAVÉ STRANĚ SILNICE OD KŘIŽOVATKY U KORUNY AŽ ZA SKAUTSKOU KLUBOVNU U PŘIBIŇSKÉHO MOSTU.

  

OBEC DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TENTO PÁTEK 15. ČERVENCE DO AREÁLU KOUPALIŠTĚ NA LETNÍ KINO. OD 20,45 HODIN SE BUDE PROMÍTAT FILM „DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA“. VSTUPNÉ ZDARMA, OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 16. ČERVENCE DO LETNÍHO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA ITALSKOU NOC. ZAČÁTEK VE 20,00 HODIN, OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO, ZAHRAJE SKUPINA ARZEKT.

Změna otevírací doby ve výdejně léků Dolní Újezd 

Od 18.7. do 29.7. bude výdejna léků v Dolním Újezdu otevřena pouze v pondělí, středu a pátek od 7.45h do 12.45h.

Hlášení obecního rozhlasu 12.07.2022

OBEC DOLNÍ ÚJEZD UPOZORŇUJE OBČANY, KTEŘÍ PLATÍ POPLATEK ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD VE DVOU SPLÁTKÁCH, ŽE DRUHOU ČÁST JE POTŘEBA ZAPLATIT NEJPOZDĚJI DO 31. ČERVENCE. ZAPLATIT POPLATEK JE MOŽNÉ PŘEVODEM, NEBO V ÚŘEDNÍCH HODINÁCH NA OBECNÍM ÚŘADĚ.

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TENTO PÁTEK 15. ČERVENCE DO AREÁLU KOUPALIŠTĚ NA LETNÍ KINO. V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ SE BUDE OD 20,45 HODIN, PROMÍTAT FILM „DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA“. OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 16. ČERVENCE DO LETNÍHO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA ITALSKOU NOC. ZAČÁTEK VE 20,00 HODIN, OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO, ZAHRAJE SKUPINA ARZEKT.

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK UPOZORŇUJE, ŽE V TERMÍNU OD 18. DO 29. ČERVENCE BUDE JEHO ORDINACE UZAVŘENA. PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ V ORDINACI V SEBRANICICH NEBO LUBNÉ.

4.7.2022 - 14.8.2022  (uzavírka – I. etapa)

 V I. etapě bude nejprve prováděna oprava komunikace od křižovatky na Jiříkov před křižovatku u jídelny ZD, tak aby byl umožněn výjezd ze sídliště Bořkov směrem do obce. Tato část musí být provedena za plné uzavírky hlavní silnice. Nelze ji realizovat po polovinách z důvodu navržené celkové výměny konstrukčních vrstev komunikace v tomto úseku. Na Jiříkov bude směrem od Litomyšle zprovozněna provizorní obousměrná komunikace. Vjezd na zadní komunikace směrem k Zemědělskému družstvu od Litomyšle nebude možný. Vjezd a výjezd do středu obce a směrem k jídelně ZD, bude stále možný přes křižovatku u hasičské zbrojnice. V autobusové dopravě budou zavedeny výlukové jízdní řády a u spojů, které nezajíždějí do Jiříkova nebude obsluhována zastávka Dolní Újezd – lihovar (nejbližší zastávka Dolní Újezd – pošta). Vzhledem k objízdným trasám je třeba brát v potaz zpoždění spojů.

Následovat bude oprava komunikace a chodníků od křižovatky u jídelny ZD po hasičskou zbrojnici. V této době již bude možné vjíždět na zadní komunikaci směrem k zemědělskému družstvu, kudy bude vedena objízdná trasa středu obce.  

Vše se dál bude řešit se zhotovitelem dle aktuální situace tak, aby bylo zajištěné zásobování a co nejlepší dostupnost středu obce. Majitelé nemovitostí v přímém sousedství stavby budou dopředu informováni o možnostech přístupnosti své nemovitosti, v případě potřeby kontaktujte stavbyvedoucího pana Chládka, tel: 725806120.

Informace o II. etapě, která je plánována na období 15.8.2022 - 31.10.2022 přineseme později.
Sledujte webové stránky obce, hlášení obecního rozhlasu, stáhněte si aplikaci MUNOPOLIS se službou „mobilní rozhlas“ a pokud nemáte chytrý telefon, zaregistrujte si na www.munopolis/registrace alespoň e-mail, budou vám pak aktuální informace z obce chodit do vaší e-mailové schránky.

                                                   Obec Dolní Újezd   

 

2. splátka poplatku za svoz komunálního odpadu

 

Upozorňujeme občany, kteří platí poplatek za komunální odpad ve dvou splátkách, že druhou část poplatku je třeba uhradit nejpozději do 31.07.2022.

Jak zaplatit:

- na obecním úřadě, v úřední dny (v hotovosti / bezhotovostně - platební kartou)
- převodem z účtu na účet č. 1283415349/0800

   Variabilní symbol:

   poplatek za komunální odpad
   0013371xxx Dolní Újezd
   0013372xxx Jiříkov
   0013373xxx Václavky

   

   Symboly xxx znamenají číslo popisné.

Občanům žijícím v bytových domech a nájemníci v DPS, je vyriabilní symbol pro bezhotovostní platbu přidělen individuálně - nutno kontaktovat obecní úřad. Pokud nemáte trojmístné číslo popisné, doplňte před č.p. nuly (např. JIříkov č. 1 bude mít variabilní symbol pro komunální odpad 0013372001).

Seznam spojů, které nevyjedou (v sekci Pardubický kraj)
OREDO s.r.o. - Integrátor regionální dopravy

Kde se právě nachází váš autobus?  
IREDO.online

Hlášení obecního rozhlasu 30.6.2022

 

SPRÁVA A ÚDRŽDA SILNIC PARDUBICKÉHO KRAJE UPOZORŇUJE, ŽE OD PONDĚLÍ  4.ČERVENCE BUDE JIŽ V RÁMCI REKONSTRUKCE KOMUNIKACE REALIZOVANÁ ÚPLNÁ UZAVÍRKA SILNICE V ÚSEKU OD ODBOČKY U LIHOVARU PŘED ODBOČKU U JÍDELNY ZEMĚDĚLSKÉHO DRUŽSTVA. Z TOHOTO DŮVODU ZAČNOU TAKÉ PLATIT VÝLUKOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY. U SPOJŮ, KTERÉ NEZAJÍŽDĚJÍ DO JIŘÍKOVA NEBUDE OBSLUHOVÁNA ZASTÁVKA DOLNÍ ÚJEZD – LIHOVAR. VÍCE INFORMACÍ NAJDETE NA STRÁNKÁCH OBCE DOLNÍ ÚJEZD.SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO SOBOTU 2. ČERVENCE DO PŘÍRODNÍHO AREÁLU ZA KOUPALIŠTĚM NA TRADIČNÍ BENÁTSKOU NOC.
K POSLECHU A TANCI ZAHRAJE SKUPINA EPICENTRUM, CHYBĚT NEBUDE OBČERSTVENÍ ANI VELKOLEPÝ OHŇOSTROJ.


DĚTSKÁ LÉKAŘKA DOKTORKA KOPECKÁ OZNAMUJE, ŽE VE DNECH 4. a 8. ČERVENCE Z DŮVODU DOVOLENÉ NEORDINUJE. AKUTNÍ STAVY OŠETŘÍ PO TELEFONICKÉ DOHODĚ DOKTOR MAREŠ V SEBRANICÍCH.

OBEC DOLNÍ ÚJEZD UPOZORŇUJE,  ŽE SBĚRNÝ DVŮR BUDE VE STŘEDU 6.7. UZAVŘEN.

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK OZNAMUJE, ŽE V TERMÍNU 7.-8. ČERVENCE  A OD 18.- 29. ČERVENCE BUDE JEHO ORDINACE Z DŮVODU DOVOLENÉ UZAVŘENA.  ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ, PO PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ, V ORDINACI V SEBRANICICH NEBO LUBNÉ.

 

Hlášení obecního rozhlasu 27.6.2022

 

VÝDEJNA LÉKŮ VE ZDRAVOTNÍM STŘEDISKU UPOZORŇUJE, ŽE V ÚTERÝ 28.ČERVNA BUDE OTEVŘENA POUZE DOPOLEDNE OD 7.45 DO 10.45 HODIN.

 

ČESKÁ POŠTA POBOČKA DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE VE STŘEDU  29. ČERVNA BUDE Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ OTEVŘENO  DOPOLEDNE OD  8,00 DO 12,00 HODIN A ODPOLEDNE OD  13,00 DO 15,30 HODIN.

 

TRUHLÁŘSTVÍ VÁCLAVA RAZÝMA Z ČESKÉ TŘEBOVÉ PŘIJEDE TUTO STŘEDU 29. ČERVNA OD 7:30 DO 15 HODIN NA PARKOVIŠTĚ U NÁKUPNÍHO STŘEDISKA PRODÁVAT NÁSADY, KRMÍTKA, STOLIČKY, HRAČKY, KUCHYŇSKÉ NÁŘADÍ, SMETÁKY Z KOŇSKÉ ŽÍNĚ, KOŠŤATA BŘEZOVÁ A KOŠE, PASTIČKY NA MYŠI A DALŠÍ ZBOŽÍ ZE SVÉHO OBVYKLÉHO SORTIMENTU.

 

DĚTSKÁ LÉKAŘKA DOKTORKA KOPECKÁ OZNAMUJE, ŽE VE DNECH 4.7. a 7.-8.7. Z DŮVODU DOVOLENÉ NEORDINUJE.  AKUTNÍ STAVY OŠETŘÍ  PO TELEFONICKÉ DOHODĚ DOKTOR MAREŠ V SEBRANICÍCH.

 

Od pondělí 20.6. začnou přípravné práce stavby v místě od parku před Urbánkovými směrem k obecnímu úřadu.

V úseku probíhajících prací bude provoz omezen na jeden jízdní pruh.
Pracovní místo se bude postupně posunovat.

Provoz bude řízen dopravním značením.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dle harmonogramu prací dojde od 4.7. na realizaci úseku od odbočky u lihovaru před odbočku u jídelny ZD.
Tento úsek se bude realizovat cca 5 týdnů, bohužel za plné uzávěry. Bližší info přineseme před zahájením prací na tomto úseku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace o této velké akci jsme zveřejnili v červnových Obecních novinách!
Jedná se o dvě souběžně realizované akce, jedna naší obce a druhá Správy a údržby silnic Pardubického kraje. 

Akce naší obce zahrnuje úsek od křižovatky u hasičské zbrojnice až po zdravotní středisko a budou při ní prováděny úpravy chodníků, sjezdů, autobusového zálivu a zastávky u bývalého kina. Nově bude řešeno rovněž parkování před nákupním střediskem. 

Akce Správy a údržby silnic bude zahrnovat opravu silnice od křižovatky na Jiříkov až po zdravotní středisko. 

Stavba by měla trvat čtyři měsíce a průběžně Vás budeme informovat.

Datum: 24. 6. 2022 | Počet fotografií: 5

Dnes na školním hřišti probíhá další ročník turnaje BAMBINI CUP pro děti z 1. až 3. tříd., který pořádá Základní škola a mateřská škola Dolní Újezd společně s obcí Dolní Újezd a T.J. Sokol Dolní Újezd.

Hlášení obecního rozhlasu

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD UPOZORŇUJE, ŽE OD PONDĚLÍ 20. ČERVNA ZAČNOU PRÁCE NA OPRAVĚ CHODNÍKŮ A REKONSTRUKCI VOZOVKY VE STŘEDU OBCE, V ÚSEKU OD PARKU PŘED URBÁNKOVÝMI SMĚREM K OBECNÍMU ÚŘADU. PROVOZ BUDE OMEZEN NA JEDEN JÍZDNÍ PRUH. PRACOVNÍ MÍSTO SE BUDE POSTUPNĚ POSUNOVAT, PROVOZ BUDE ŘÍZEN DOPRAVNÍM ZNAČENÍM.

 

OBEC DOLNÍ ÚJEZD DÁLE OZNAMUJE, ŽE V PONDĚLÍ 16. ČERVNA PROBĚHNE OD 18. HODIN, VE SPOLEČENSKÉ MÍSTNOSTI DOMU S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU, ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE.

 

ZEMĚDĚLSKÉ DRUŽSTVO DOLNÍ ÚJEZD VÁS SRDEČNĚ ZVE NA ZÁŽITKOVÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ TENTO PÁTEK 17.ČERVNA OD 8  DO 18 HODIN.
NAVŠTÍVIT MŮŽETE PROVOZY DOLNÍ ÚJEZD A VIDLATÁ SEČ. SPOUSTA ZÁBAVY PRO DĚTI A OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO.

 

PROVOZOVATEL KOUPALIŠTĚ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD OZNAMUJE, ŽE V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO POČASÍ BUDE TUTO  SOBOTU 18. ČERVNA ZAHÁJENA KOUPACÍ SEZÓNA. OTEVŘENO BUDE OD 9 DO 19 HODIN

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK OZNAMUJE, ŽE V TERMÍNU OD 20. DO 24. ČERVNA NEORDINUJE. AKUTNÍ PŘÍPADY, PO TELEFONICKÉ DOHODĚ, OŠETŘÍ DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ V LUBNÉ, SEBRANICÍCH NEBO V NOVÝCH HRADECH.

 

VÝDEJNA LÉKŮ V BUDOVĚ ZDRAVOTNÍHO STŘEDISKA UPOZORŇUJE, ŽE BUDE OD 20. DO 24.ČERVNA OTEVŘENA POUZE V PONDĚLÍ VE STŘEDU A V PÁTEK DOPOLEDNE A TO OD 7:45 DO 12:45 HODIN.

 

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA DOLNÍ ÚJEZD VÁS SRDEČNĚ ZVE
V ÚTERÝ 21. ČERVNA NA SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ VÝSTAVY VÝTVARNÉHO OBORU A
V PÁTEK 24. 
ČERVNA VÁS ZVE DO PARKU NA ROVINCE NA LETNÍ SLAVNOST S NÁZVEM ZUŠKOÚSMĚVY. 

Hlášení obecního rozhlasu 14.6.2022

 

DĚTSKÁ LÉKAŘKA DOKTORKA KOPECKÁ OZNAMUJE, ŽE TENTO ČTVRTEK 16. ČERVNA BUDE JEJÍ ORDINACE OTEVŘENA POUZE DO 14:30 HODIN.

 

 ZEMĚDĚLSKÉ DRUŽSTVO DOLNÍ ÚJEZD VÁS SRDEČNĚ ZVE NA ZÁŽITKOVÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ TENTO PÁTEK 17.ČERVNA OD 8  DO 18 HODIN.
NAVŠTÍVIT MŮŽETE PROVOZY DOLNÍ ÚJEZD A VIDLATÁ SEČ. SPOUSTA ZÁBAVY PRO DĚTI A OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO –  DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA V DOLNÍM ÚJEZDĚ NA VÝSTAVU O VĚTRNÝCH MLÝNECH S NÁZVEM „CO POHÁNĚL VÍTR“.
VÝSTAVA BUDE ZAHÁJENA V NEDĚLI 19. ČERVNA VE 14 HODIN PŘEDNÁŠKOU O VĚTRNÝCH MLÝNECH ING. JANA DOUBKA PŘEDSEDY SEKCE VĚTRNÝCH MLÝNŮ PŘI TECHNICKÉM MUZEU V BRNĚ.
V MUZEU DÁLE PROBÍHAJÍ VÝSTAVY „KANOVNÍK JOSEF ČIHÁK“ A „80. VÝROČÍ HEYDRICHIÁDY A ŽIDOVSKÉ KOMUNITY V DOLNÍM ÚJEZDĚ“.
VÝSTAVY POTRVAJÍ DO 28. ŘÍJNA , OTEVŘENO BUDE KAŽDOU NEDĚLI OD 14 DO 17 HODIN.

 

KNIHOVNA V DOLNÍM ÚJEZDĚ UPOZORŇUJE, ŽE V TERMÍNU OD 16. DO 30. ČERVNA BUDE Z DŮVODU DOVOLENÉ UZAVŘENA.

Hlášení obecního rozhlasu

 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE NA 17. ROČNÍK SOUTĚŽE DOLNOÚJEZDSKÝ POHÁR.
PŘIJĎTE TUTO SOBOTU 11. ČERVNA OD 13 HODIN PŘED HOSTINEC U ŘEKY, PODPOŘIT VŠECHNY ÚČASTNÍKY SOUTĚŽE, KTERÁ SE SKLÁDÁ ZE DVOU DISCIPLÍN, POŽÁRNÍHO ÚTOKU DO VRCHU A NETYPICKÉ PĚTIČLENÉ ŠTAFETY.
OBČERSTVENÍ S POSEZENÍM JE ZAJIŠTĚNO.

SDRUŽENÍ OBCÍ MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO DESINKA VÁS ZVE NA TRADIČNÍ ODPOLEDNE S DECHOVKOU, KTERÉ PROBĚHNE V NEDĚLI 12. ČERVNA OD 14 HODIN V LETNÍM AREÁLU V LUBNÉ.

KNIHOVNA V DOLNÍM ÚJEZDĚ UPOZORŇUJE, ŽE V TERMÍNU OD 16. DO 30. ČERVNA BUDE Z DŮVODU DOVOLENÉ UZAVŘENA.

11. 6. 2022 - Dolnoújezdský pohár


Sbor dobrovolných hasičů Dolní Újezd

pořádá 17. ročník hasičské soutěže zvané

DOLNOÚJEZDSKÝ POHÁR

 

Soutěž se koná v sobotu 11. června 2022 od 13:00 před Hostincem U Řeky.

 

Skládá se ze 2 disciplín –  požárního útoku do vrchu a netypické pětičlenné štafety.

Občerstvení spolu s posezením a pěkným výhledem na soutěžící je zajištěno.

17. 6. 2022 - Den otevřených dveří v ZD Dolní Újezd

v pátek 17.6. od 8 do 18 hodin

                                                              

5. 6. 2022 - Dětský den

začátek ve 14 hodin                                                                             

27. 5. 2022 - Odhalení pamětní desky

Unie státních zástupců České republiky, ve spolupráci s Obcí Dolní Újezd a Klubem oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka z.s.

Vás zvou na slavnostní odhalení pamětní desky
újezdského rodáka

prof. JUDr. Oty Novotného, CSc.,

které se uskuteční v pátek 27.5.2022 od 17 hodin
před budovou staré mateřské školy č.p. 55.

Svoji účast při tomto aktu přislíbil JUDr. Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu.

Více informací a další zajímavosti o osobě profesora Novotného naleznete v Obecních novinách č. 12/2020.

1. 4. 2022 - Otevření zubní ordinace - zástup za mateřskou dovolenou

Vážení pacienti,

od 1.4.2022 bude fungovat v zubní ordinaci zástup pro akutní případy

Lékař: MUDr. Jiřina Kočí

Zdravotní sestra: Eliška Mejtová

Úterý  8 – 14 hod.

Středa  8 – 14 hod.

 

8 – 10 hod. je čas určený pro bolestivé akutní případy bez objednání

V době 10 – 14 hod.- čas pro objednané, především dodělávání akutních stavů

Sestřička bude v ordinaci přítomna pondělí – pátek  na tel: 461 631 126

 

Děkujeme za pochopení

Tým ordinace

29. 3. 2022 - Provoz sběrného dvora

duben - listopad: 
středa 15.00 - 17.00 hodin,  sobota  9.00 - 11.30 hodin                  
prosinec - březen:  
sobota 9.00 - 11.30 hodin

Upozorňujeme naše spoluobčany, že tento týden bude zahájena 3. etapa rekonstrukce staré betonové kanalizace na sídlišti Bořkov.

Nyní tedy přijde na řadu část od trafostanice směr okály a zahradnictví (viz. mapka – místo realizace je červeně vyznačeno).

Prosíme také o zvýšenou opatrnost při pohybu v místě stavby.

Tak jako v minulosti, když probíhala výstavba v jiných částech obce, bude i tentokrát bohužel docházet k určitým omezením a proto žádáme všechny občany, kteří budou dotčeni těmito nepříznivými vlivy, o trpělivost a shovívavost.

Děkujeme za pochopení.

Obec Dolní Újezd

Platby kartou na obecním úřadě 

Úhrada poplatků za svoz, stočné a další poplatky nyní u nás můžete zaplatit i bezhotovostně. Zprovoznili jsme pro vás platební terminál pro platby kartou, hodinkami, mobilem...

Pozor na lákavé nabídky podomních prodejců

Podomní prodejci přicházejí stále s novými praktikami. Většina z nich má škálu důvodů a příběhů, kterými se snaží získat vaši důvěru. Mnozí také moc dobře vědí, že v obcích a městech, kde je vyhláškou podomní prodej zakázán, se tímto jednáním dopouští protiprávního jednání. Ani to je od lehce nabitého zisku neodradí.

V současné době, kdy lze v médiích slyšíme o „energetické krizi“ a některé společnosti oznamují konec, lze předpokládat i zvýšený počet podomních prodejců nabízejících právě výhodné smlouvy na dodávky energií. Dalšími a častými praktikami jsou nabídky různých služeb na výměnu zámků, služby kominíka či servis oken. Pozor, lze se také setkat s lákavou nabídkou „levného“ zboží, které na první pohled vypadá jako originál, ale originálem není.

Policie proto radí:

- Pamatujte, nikdy vám nedá nikdo nic zadarmo.

- Nedůvěřujte cizím lidem a nikoho takového nepouštějte do svého bytu, obzvlášť v případech, kdy cizí osoba chce rozměnit bankovky, nebo se domáhá pitné vody.

- Buďte obezřetní, opatrní a informace si prověřujte.

- Nedovolte, aby na vás kdokoli činil nátlak a nutil vás k okamžitému rozhodnutí.

- Nikdy neplaťte za nabízené zboží předem v hotovosti, bez sepsané smlouvy o koupi či prodeji.

- Nesdělujte své osobní údaje a prodejce žádejte o kontakt, který si klidně hned vyzkoušejte a ověřte.

- Nepodepisujte nic bez rozmyslu, pokud můžete, kontaktujte ihned členy rodiny nebo si nechte čas na rozmyšlenou.

- V případě, že jste byli podvedeni, nebojte se obrátit na policii.

V neposlední řadě nepodléhejte vidině rychlého zbohatnutí, výhodné koupě či dokonce výhry. V naprosté většině těchto případů se jedná o podvod.

 

kpt. Mgr. Jiří Tesař

koordinátor prevence

Vítejte na nových webových stránkách obce Dolní Újezd

Na finální podobě stále pracujeme, děkujeme za pochopení...

Rozšíření využítí školního hřiště s umělou trávou pro naše spoluobčany

 

Od 4.10. bude školní hřiště pro veřejnost otevřené i od pondělí do pátku a to v čase od 15:00 do 18:00 hodin.

Víkend se nemění, otevřeno bude od 12:00 do 16:00 hodin.

Otevírací doba pro veřejnost bude upravována dle potřeby a obsazenosti hřiště spolky. Změna bude vždy včas zveřejněna.

V jinou dobu a jiný den si je možné hřiště s UMT pronajmout. Informace o volných termínech a podmínkách pronájmu najdete na stránkách provozovatele hřiště Základní školy a mateřské školy Dolní Újezd - www.zsdu.cz nebo na tel. čísle 725 962 426.