Aktuality

Vítejte na nových webových stránkách obce Dolní Újezd

Na finální podobě stále pracujeme, děkujeme za pochopení...

14.10.2021 - Hlášení obecního rozhlasu

 

AUTOKLUB HORNÍ ÚJEZD POŘÁDÁ TUTO SOBOTU 16. ŘÍJNA NA ZÁVODIŠTI V HORNÍM ÚJEZDĚ CIKOVĚ  ZÁVODY SAJDKÁR A ČTYŘKOLEK. TRÉNINK ZAČÍNÁ V SOBOTU OD 8 HODIN ZÁVODY OD 13 HODIN.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO – DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA VESNICE V DOLNÍM ÚJEZDĚ  NA VÝSTAVU K VÝROČÍ 110 LET TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL V DOLNÍM ÚJEZDĚ. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA KAŽDOU NEDĚLI A VE SVÁTEK OD 14 DO 17 HODIN. K VIDĚNÍ BUDE DOKUMENTACE KE STAVBĚ SOKOLOVNY, PLAKÁTY, POHLEDY KROJE ČI FOTOGRAFIE Z CVIČENÍ, SOKOLSKÝCH SLETŮ A SPARTAKIÁD. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA DO 28.ŘÍJNA.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, ZVE SVÉ PŘÍZNIVCE NA HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE TUTO NEDĚLI 17. ŘÍJNA OD 14:30 SEHRAJÍ ZÁPAS MUŽI B S MUŽSTVEM BORŠOV A OD 9:30 SEHRAJÍ TURNAJ MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁCI S MUŽSTVEM JISKRA 2008.

28. 10. 2021 - Sokolský BĚH REPUBLIKY

Sokol Dolní Újezd pořádá běžecký závod, Sokolský běh republiky. Přijďte oslavit státní svátek, zasportovat si s celou rodinou a podpořit tím celonárodní sokolský projekt. Akce je určena pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

28.10.2021, start, cíl i zázemí v sokolovně, občerstvení zajištěno.

Dětská trasa: délka 1,5km, start 13:15, startovné zdarma, vyzvednutí startovního čísla 12:00 – 13:00. Trasa povede v okolí sokolovny a sídliště U trojice.

Hlavní závod: délka 8,4km, start 14:00, startovné 150,- Kč, vyzvednutí startovního čísla 12:00-13:45

Hlavní trasa povede po Dolním Újezdě, vše asfalt, nebo zpevněné cesty.

Podrobnosti naleznete na www.behrepubliky.cz, www.sokoldolniujezd.cz,  facebook – Sokol Dolní Újezd

Registrace online na www.behrepublikyid.cz , případně hodinu před startem na místě.

13.10.2021 - Hlášení obecního rozhlasu

 

VŠEOBECNÝ PRAKTICKÝ LÉKAŘ DOKTOR JÍLEK OZNAMUJE, ŽE ZÍTRA 14. ŘÍJNA Z DŮVODU DOVOLENÉ NEORDINUJE. ZASTUPUJE DOKTORKA ZAHNÁŠOVÁ.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO – DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA VESNICE V DOLNÍM ÚJEZDĚ  NA VÝSTAVU K VÝROČÍ 110 LET TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL V DOLNÍM ÚJEZDĚ. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA KAŽDOU NEDĚLI A VE SVÁTEK OD 14 DO 17 HODIN. K VIDĚNÍ BUDE DOKUMENTACE KE STAVBĚ SOKOLOVNY, PLAKÁTY, POHLEDY KROJE ČI FOTOGRAFIE Z CVIČENÍ, SOKOLSKÝCH SLETŮ A SPARTAKIÁD. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA DO 28. ŘÍJNA.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, ZVE SVÉ PŘÍZNIVCE NA HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE TUTO NEDĚLI 17. ŘÍJNA OD 14:30 SEHRAJÍ ZÁPAS MUŽI B S MUŽSTVEM JISKRA 2008 A OD 9:30 SEHRAJÍ TURNAJ MLADŠÍ A STARŠÍ PŘÍPRAVKY.

7.10.2021 - Hlášení obecního rozhlasu

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD SRDEČNĚ ZVE VŠECHNY SVÉ PŘÍZNIVCE NA CELODENNÍ OSLAVU KE 110. VÝROČÍ TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL DOLNÍ ÚJEZD.
PROGRAM ZAČÍNÁ TUTO SOBOTU 9. ŘÍJNA OD 10 HODIN V SOKOLOVNĚ, KDE SI BUDETE MOCI VYZKOUŠET HRAZDU, BRADLA, ŠPLH NA TYČI, PŘESKOK PŘES BEDNU ČI KOZU A  CVIČENÍ NA ŽÍNĚNKÁCH.
OD 19 HODIN BUDE ZAHÁJEN SLAVNOSTNÍ VEČER.
PO CELÝ DEN BUDE PŘIPRAVENO TEPLÉ OBČERSTVENÍ.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO – DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA VESNICE V DOLNÍM ÚJEZDĚ  NA VÝSTAVU K VÝROČÍ 110 LET TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL V DOLNÍM ÚJEZDĚ.
VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA TUTO SOBOTU 9. ŘÍJNA OD 10 DO 17 HODIN DÁLE PAK KAŽDOU NEDĚLI A VE SVÁTEK 28. ŘÍJNA, VŽDY  OD 14 DO 17 HODIN.
K VIDĚNÍ BUDE DOKUMENTACE KE STAVBĚ SOKOLOVNY, PLAKÁTY, POHLEDY KROJE ČI FOTOGRAFIE Z CVIČENÍ, SOKOLSKÝCH SLETŮ A SPARTAKIÁD. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA DO 28 ŘÍJNA.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, ZVE SVÉ PŘÍZNIVCE NA HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE TUTO SOBOTU 9. ŘÍJNA OD 15 HODIN SEHRAJÍ ZÁPAS MUŽI A S MUŽSTVEM VYSOKÉ MÝTO A V NEDĚLI 10. ŘÍJNA OD 9 HODIN SEHRAJÍ TURNAJ MLADŠÍ A STARŠÍ PŘÍPRAVKY.

 Oprava stezky od Muzea směrem do Malvařic

Od středy 6.10. začne probíhat oprava stezky pro pěší od Muzea vesnice směrem do Malvařic. Stezka bude během oprav zcela uzavřena.

                     

9. 10. 2021 - 110 let TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL DOLNÍ ÚJEZD

4.10.2021 - Hlášení obecního rozhlasu

 

ČESKÁ POŠTA, POBOČKA DOLNÍ ÚJEZD, OZNAMUJE, ŽE
ZÍTRA 5.ŘÍJNA BUDE Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ
OTEVŘENO POUZE OD 8 DO 12 HODIN.

 

CHOVATEL DRUBEŽE PEJCHA ZE STADOUNĚ BUDE ZÍTRA
5. ŘÍJNA OD 16 HODIN NA PARKOVIŠTI PŘED NÁKUPNÍM STŘEDISKEM
PRODÁVAT BAREVNÉ KUŘICE
STÁŘÍ 22 TÝDNŮ V CENĚ 180 KORUN ZA KUS.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO – DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA VESNICE V DOLNÍM ÚJEZDĚ  NA VÝSTAVU K VÝROČÍ 110 LET TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL V DOLNÍM ÚJEZDĚ.
VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA KAŽDOU NEDĚLI A VE SVÁTEK OD 14 DO 17 HODIN.
K VIDĚNÍ BUDE DOKUMENTACE KE STAVBĚ SOKOLOVNY, PLAKÁTY, POHLEDY KROJE ČI FOTOGRAFIE Z CVIČENÍ, SOKOLSKÝCH SLETŮ A SPARTAKIÁD.
VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA V SOBOTU 9. ŘÍJNA A KAŽDOU DALŠÍ NEDĚLI A VE SVÁTEK 28. ŘÍJNA.

Rozšíření využítí školního hřiště s umělou trávou pro naše spoluobčany

 

Od 4.10. bude školní hřiště pro veřejnost otevřené i od pondělí do pátku a to v čase od 15:00 do 18:00 hodin.

Víkend se nemění, otevřeno bude od 12:00 do 16:00 hodin.

Otevírací doba pro veřejnost bude upravována dle potřeby a obsazenosti hřiště spolky. Změna bude vždy včas zveřejněna.

V jinou dobu a jiný den si je možné hřiště s UMT pronajmout. Informace o volných termínech a podmínkách pronájmu najdete na stránkách provozovatele hřiště Základní školy a mateřské školy Dolní Újezd - www.zsdu.cz nebo na tel. čísle 725 962 426.

Pozvánka

Klub oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka
Vás zve do Regionálního muzuea vesnice

na Výstavu 110 let T.J.Sokola v Dolním Újezdě

Výstava zachycuje počátky činnosti tělovýchovné jednoty až do r. 2020. Připomíná zahájení pravidelného cvičení a čínnost ochotnického divadla Sokola. K vidění je dokumentace ke stavbě Sokolovny realisované, jako první v okrese Litomyšl.

Budova se stala další dominantou obce a poskytuje nejen sportovní vyžití veřejnosti a místním školám. Kromě toho sloužila od r. 1926 do 70 let jako Sokolský biograf, divadelní scéna se základní vybaveností jeviště i zázemí pro účinkující.

Výstava přibližuje základní myšlenky tělesné výchovy dosud v praxi jen málo uplatňované. K vidění zde jsou plakáty a fotografie z cvičení a Sokolských sletů, Spartakiád, pohlednice, odznaky i některé stejnokroje.

Výstava bude zahájena 3. října a dále otevřena 9. října a další neděle do 28. října, vždy od 14 do 17 hodin.
Třídy žáků ZŠ, ZUŠ a MŠ uvítáme ve všední dny po předchozí tel. domluvě.
Srdečně zve výbor klubu

                                                   Zdeněk Holub

30.9.2021 - Hlášení obecního rozhlasu

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL DOLNÍ ÚJEZD, ODDÍL KOPANÉ, ZVE SVÉ  PŘÍZNIVCE NA HŘIŠTĚ DO BOŘKOVA, KDE TUTO SOBOTU 2. ŘÍJNA OD 15 HODIN SEHRAJÍ ZÁPAS MUŽI B S MUŽSTVEM HORNÍ ÚJEZD A V NEDĚLI 3. ŘÍJNA OD 9: 30 A 11:15 STARŠÍ A MLADŠÍ ŽÁCI S MUŽSTVEM CHOCEŇ.

KULTURNÍ KOMISE OBCE DOLNÍ ÚJEZD VÁS ZVE TUTO NEDĚLI 3. ŘÍJNA OD 14 HODIN DO PARKU PŘED NÁKUPNÍM STŘEDISKEM NA OBECNÍ DRAKIÁDU. OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO.

 

KLUB OŽIVENÍ HISTORIE MIKROREGIONU LITOMYŠLSKO – DESINKA VÁS ZVE DO REGIONÁLNÍHO MUZEA VESNICE V DOLNÍM ÚJEZDĚ  NA VÝSTAVU K VÝROČÍ 110 LET TĚLOCVIČNÉ JEDNOTY SOKOL V DOLNÍM ÚJEZDĚ. ZAHÁJENÍ VÝSTAVY BUDE TUTO NEDĚLI 3. ŘÍJNA OD 13 HODIN. K VIDĚNÍ BUDE DOKUMENTACE KE STAVBĚ SOKOLOVNY, PLAKÁTY, POHLEDY KROJE ČI FOTOGRAFIE Z CVIČENÍ, SOKOLSKÝCH SLETŮ A SPARTAKIÁD. VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA DO 28. ŘÍJNA. 

Probíhající rekonstrukce vozovek

• Správa a údržba silnic pokračuje s opravami silnice v Dolečkách, místo je průjezdné dle aktuálně probíhajícících prací, dbejte opatrnosti a pokynů pracovníků SUS na místě.

• Obec Dolní Újezd zahájila opravu komunikace na Václavkách. Práce budou probíhat postupně, dbejte zvýšené opatrnosti.

Upozornění na opravy komunikací

Dolní Újezd - Jiříkov
SÚS zahájila další část opravy komunikace mezi Dolním Újezdem a Jiříkovem. Silnice zůstává průjezdná, ale počítejte s možným omezením dle aktuálně prováděných prací.

Dolní Újezd pod hasičárnou - směr Polička
V pátek 17.9.2021 začne plánovaná rekonstrukce silnice pod hasičárnou - směr Polička.
V části od hasičárny k Pražskému mostu půjde o lokální opravy, od Pražského mostu až na konec obce bude opravena celá pravá strana komunikace.
Průjezdné s částečnými omezeními, dle aktuálně probíhajících prací.
Předpokládaný konec akce je pátek 24.9.2021.

 

Rozpis zubní pohotovosti
září - říjen

 

Vyzvednutí výpisu z karet
v ordinaci  doktorky Bidmonové

výpisy z karet 12.10 od 17.00 - 18.00 hodin